Dalším používáním stránky souhlasíte s používáním cookies.
Další informace o cookies

0555 Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách

Nápověda

Nápověda k seznamu představení

zobrazuje se také u detailu vybrané akce

0555 Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách A. Long, D. Winter, J. Winfield

činohra
Divadlo FX Šaldy
Režie: Mikoláš Tyc

(Ne)splnitelný úkol pro tři herce.

Skvělá parodická komedie, kterou si přímo na tělo napsala trojice amerických herců a po níž s oblibou sahají herecká tria po celém světě (u nás sklízela úspěchy zejména v podání herců Divadla v Dlouhé).
Dovedete si představit, že lze ve třech lidech zahrát Shakespeara? A že je možné vtěsnat celé jeho dílo do dvou hodin? Naši herci vás přesvědčí nejen o tom, že je to možné, ale že je to navíc obrovská sranda a navíc tím poukáží na neblahý rys dnešního světa, který má tendenci vše zjednodušovat, vtěsnat do krátkých spotů a demo verzí, vším se pouze proklikat…
Co takovýto přístup udělá s geniálním Shakespearem, uvidíte v podání tří našich komiků v režii Mikoláše Tyce, kterého již znáte díky úspěšné premiéře Erotikonu doktora Š. z roku 2013. V roce 2016 uplyne 400 let od Shakespearova úmrtí. Na začátku sezóny 15/16 tedy nabízíme konfrontaci jeho souborného díla s optikou dnešního světa. Právě taková konfrontace byla totiž podstatou divadla už za Shakespearových dob.
Komedie bude vhodná i pro středoškolské publikum, kterému umožníme nahlédnout na historické látky nečekaným způsobem. Komedii uvedeme v překladu renomovaného shakespearovského překladatele Jiřího Joska.
Datum Den Název akce Objekt Město Volných
17.5.2017 19:00 středa 0555 Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách Malé divadlo Liberec 26933 0/200