Dalším používáním stránky souhlasíte s používáním cookies.
Další informace o cookies

0610 Spící krasavice

Nápověda

Nápověda k seznamu představení

zobrazuje se také u detailu vybrané akce

0610 Spící krasavice P. I. Čajkovskij

balet
Divadlo FX Šaldy
Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy vyslechne v lednu 2017 prosby svých příznivců a diváků, a po dlouhých letech nastuduje balet s živým orchestrem.
Pro tuto slavnostní příležitost jsme vybrali pohádkový titul s hudbou P. I. Čajkovského Spící krasavice. Choreograf a režisér Daniel Záboj (pro DFXŠ připravil úspěšný titul Harald, hvězda se vrací!) upraví klasickou pohádku opět přímo na míru našemu souboru a zasadí ji do současnosti.
Nechá se inspirovat jak původní verzí Charlese Perraulta z roku 1696, tak verzí bratří Grimmů z roku 1812, která ho přivádí k nové inovativní formě. Záhadné narození Aurory, strach z neznáma, výchovné metody jejích rodičů a propletenec vztahů dospívání…
Představíme vám příběh jakoby vystřižený z ranního deníku. A jak to tak v pohádkách bývá, mladou dívku, která se ocitne na hraně společnosti, může zachránit jen opravdová láska.
I přes moderní pojetí, se mohou diváci těšit na magické momenty a třpytivý balet. Ve své podstatě jde o naše sny a přání, které končí tak kýženým „happyendem“.

Náročného hudebního partu se chopí orchestr DFXŠ
Datum Den Název akce Objekt Město Volných
19.9.2017 19:00 úterý 0610 Spící krasavice Divadlo F.X. Šaldy Liberec 25670 242/486