Dalším používáním stránky souhlasíte s používáním cookies.
Další informace o cookies

WOLFGANG EMANUEL SCHMIDT – violoncello & JAN SIMON – klavír

Nápověda

Nápověda k seznamu představení

zobrazuje se také u detailu vybrané akce

WOLFGANG EMANUEL SCHMIDT – violoncello & JAN SIMON – klavír

ostatní
ELSET, s.r.o.
Koncert dvou výrazných hudebních osobností, německého violoncellisty W. E. Schmidta a českého klavíristy Jana Simona.

Wolfgang Emanuel Schmidt studoval na newyorské Julliard School a na Vysoké hudební škole v Lübecku. Je nositelem zlatých ocenění z Německé národní hudební soutěže v Bonnu, 1. Mezinárodní violoncellové soutěže „Adam Competition“ na Novém Zélandu, z mezinárodních soutěží v Bayreuthu a Markneukirchenu a řady dalších. V současnosti vystupuje jako sólista, věnuje se též komorní hře ( Klavírní trio Goldfeld-Schmidt-Nebolsin, soubor Cello Duello), hraje za doprovodu předních světových orchestrů a dirigentů.

Jan Simon začal hrát na klavír v sedmi letech pod vedením svého otce, hudebního skladatele a dirigenta Ladislava Simona. Absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě Valentiny Kameníkové, poté pod vedením Ivana Moravce pražskou Hudební fakultu AMU. Své vzdělání doplnil roční stáží v Curychu a dvouletým studiem v německém Lübecku. Zúčastnil se mnoha soutěží, na nichž získal laureátské tituly a významná ocenění. Jan Simon pravidelně vystupuje s renomovanými českými i zahraničními orchestry, věnuje se rovněž komorní hře s řadou špičkových instrumentalistů. Kromě svých uměleckých aktivit působí Jan Simon od roku 2001 v Českém rozhlase jako ředitel Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

V jejich podání zazní skladby Roberta Schumanna, Sergeje Rachmaninova, Clauda Debussyho a dalších.
Datum Den Název akce Objekt Město Volných
25.5.2017 19:00 čtvrtek WOLFGANG EMANUEL SCHMIDT – violoncello & JAN SIMON – klavír Městské divadlo Jablonec nad Nisou Jablonec nad Nisou 27117 14/512